Održana 4 međunarodna takmičenja, IWF Seminar, Državna Prvenstva i Kantonalna Prvenstva

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

U subotu 29.09.2018. su, kao što je već najavljeno, u Sarajevskoj Zetri, održana dva prestižna međunarodna takmičenja sa IWF kalendara: River SAVA Cup i Open Bosnia Cup. Također su održana i pojedinačna i klupska takmičenja International Club Bosnia Sava Tournament i Sarajevo Open.

Za održana međunarodna takmičenja River SAVA Cup i Open Bosnia Cup, Selektor Namik Omerović je odredio reprezentaciju u slijedećem sastavu (zbog povrede i loše forme neki takmičari sa izvornog spiska su zamjenjeni):

Open Bosnia Cup:

Tim A:

Takmičarka Elvira Razić – KDT Željezničar

Takmičari: Eldin Omerović – KDT Bosna

Ermin Jusufović – KDT Bosna

Navedena ekipa je osvojila odlično treće mjesto i planirana je odmah iza ekipa Turske (pobjednici) i Srbije.

Tim B:

Takmičarke Rubina Mešović – KDT Bosna

Melina Žutić – KDT Željezničar

Takmičari: Hamza Mašić – KDT IsANEH-ZB

Adi Kljaho – KDT Bosna


River SAVA Cup:

Tim A:

Takmičarke U20: Amina Mašić KDT IsANEH

U23: Iris Pašić – KDT Bosna

Takmičari: U15: Danis Arnautović – KDT Bosna

Amar Demirović – KDT Sidro

U17: Dženis Japalak – KDT Sidro

U20: Ismet Kovačić -KDT Sidro

U23: Hamza Mašić – KDT IsANEH

Tim B:

Takmičarke Neila Hodžić - Bosna

Takmičari: U15: Emin Medošević – KDT Bosna

Amar Pašić – KDT Bosna

U17: Rian Arnautović – KDT Bosna

U20: Arnel Zalihić – KDT Sidro

Faris Tucaković – KDT Sidro

U23:

Veter: Muhamed Ramić – KDT Bosna


U reprezentaciji su ostali, ali nisu uključeni u bodove timova (da bi bili pošteni prema protivnicima, jer oni nisu nikako imali veterane):

Veterani Haris Durak – KDT Željezničar i Nedim Mašić– KDT IsANEH, kao i Paralimpijsko Dizanje Tegova: - Alija Mašić - – KDT IsANEH.

Rezultat Muhameda Ramića je uključen, ali bez dodatnog koeficijenta na godine (jer bi u tom slučaju Ramić bio najuspješniji takmičar u svim grupama)

U 10 sati pred odanim sarajevskim gledaocima su prvo nastupili veterani, kako na državnom i Prvenstvu za Veterane i Prvenstvu Kantona Sarajevo za Veterane, tako i na River SAVA Kupu za Veterane-Memorijalu „Stevica Jajić“, najbolji veterani iz BIH i regiona.

Pobjednici po kategorijama i starosnim grupama su:

Državno i Kantonalno prvenstvo:

M80 kat 105 Muhamed Ramić, KDT Bosna osamdesetogodišnjak koji je oborio 6 rekorda BIH i isto toliko rekorda Kantona Sarajevo,

M50 kat 105+ Nedim Mašić, KDT IsANEH-ZB, generalni Sekretar SDTBIH i

M45 kat 94 Haris Durak, KDT Željezničar, proslavljeni BH takmičar, koji je oborio 4 rekorda Kantona Sarajevo

Međunarodni Memorijal Stevica Jajić:

M80 kat 105 Muhamed Ramić,

M60, kat 94 Milan Kordić, Vukovar

M50 kat 105+ Nedim Mašić,

M45 kat 94 Haris Durak,

U isto vrijeme je održano Prvenstvo BIH i prvenstvo Kantona Sarajevo za osobe sa invaliditetom. Pobjednici su:

kat 69: Ismet Kovačić – Sidro

kat 105: Muhamed Ramić – KDT Bosna

kat 105+ Nedim Mašić – KDT IsANEH-ZB

i paralimpijsko dizanje tegova U15, kat 94 – Alija Mašić, IsANEH-ZB

U konkurenciji U 12 muški pobjednici su:

50 kg: Belmin Kalača, Bosna

56 kg: Edin Kalača, Student – Sarajevo

U 10:30 uslijedila je grupa žene.

 


Na Open Bosnia Kupu pobjednik je:

Cunsunur Sarikaya – TUR ispred

Radmila Zagorac – SRB i

Elvira Razić- BIH

Na River Sava Kupu

konkurencija U20:

1. Radmila Zagorac - SRB

2. Lana Uhar – SLO

3. Amina Mašić – BIH

konkurencija U23:

1. Manca Florjančić – SLO

2. Iris Pašić – BIH

3. Nejla Kalača – BIH

Najbitniji rezultati sa Prvenstva BIH za žene (ujedno i sa Prvenstva Kantona Sarajevo za žene)

Pobjednici:

U12 konkurencija: Nejla Kalača, Bosna

U 20 konkurencija, kat 69 Amina Mašić, KDT IsANEH-ZB

U 23 konkurencija:

kat 63: Iris Pašić KDT Bosna

kat 69: Amina Mašić– KDT IsANEH-ZB

Zatim, u dvije grupe nastupaji muški takmičari.

 


Na Open Bosnia Kupu pobjednik je:

Stevan Vladisavljev - SRB ispred

Volkan Yilmaz – TUR i

Muhammet Akaya- TUR

našem Eldinu Omeroviću, nedostajao je jedan pokušaj do medalje.

Na River Sava Kupu

konkurencija U15:

1. Danis Arnautović - BIH

2. Amar Demirović - BIH

3. Amar Pašić – BIH

konkurencija U17:

1. Jovan Krnajac - SRB

2. Rian Arnautović – BIH

3. Dženis Japalak – BIH

konkurencija U20:

1. Stevan Vladisavljev – SRB

2. Jaka Žagar – SLO

3. Ismet Kovačić – BIH

Treba napomenuti da Ismet Kovačić, iako osoba sa invaliditetom osvaja međunarodnu bronzanu medalju za osobe bez invaliditeta.

I konačno u konkurenciji U 23 na SAVA River Kupu, pobjednik je Hamza Mašić

Ekipa pobjednik klupskog takmičenja International Club Bosnia Sava Tournament je ekipa Vukovara sa osvojenim velikim peharom (na slici) dok su po kategorijama u Sarajevo Open Tournamentu slijedeći pobjednici:

44 kg: Nataša Dermiček

75 kg: Hermana Dermiček

+90 kg Ana Crnjac

50 kg: Dražen Vidić

56 kg: Nikola Todorović

62 kg: David Todorović

85 kg: Zdenko Prokop

Zakmičarke i takmičari Vukovara su oborili i niz rekorda Hrvatske.

Na državnom prvenstvu u mlađim starosnim grupama, dobili smo slijedeće prvake države (ovdje navodimo samo prvake, a ostala mjesta možete vidjeti u tabelama u prilogu.

U15:

50kg- Emin Medošević - Bosna

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

69 kg: Faris Tucaković Sidro

77 kg: Amar Demirović Sidro

U17:

50kg- Emin Medošević - Bosna

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

69 kg: Ismet Kovačić Sidro

77 kg: Amar Demirović Sidro

85 kg, Dženis Japalak Sidro

+94kg- Rian Arnautović Bosna

 

U20:

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

69 kg: Ismet Kovačić Sidro

77 kg: Amar Demirović Sidro

85 kg, Dženis Japalak Sidro

105 kg- Rian Arnautović Bosna

 

U23:

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

69 kg: Hamza Mašić, - IsANEH-ZB

77 kg: Amar Demirović Sidro

85 kg, Dženis Japalak Sidro

105 kg- Rian Arnautović Bosna

Treba napomenuti da je Armel Zalihić – Sidro, osvojio 4 srebrene medalje, a ni jednu zlatnu.

Studenti:

69 kg Hamza Mašić – IsANEH-ZB

85 kg Eldin Omerović Bosna

105kg Adi Kljaho Bosna

+105 Ermin Jusufović, Bosna

Na prvenstvu Kantona Sarajevo, dobili smo slijedeće prvake države (ovdje navodimo samo prvake, a ostala mjesta možete vidjeti u tabelama u prilogu.

U15:

50kg- Emin Medošević - Bosna

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

U17:

50kg- Emin Medošević - Bosna

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

+94kg- Rian Arnautović Bosna

U20:

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

105 kg- Rian Arnautović Bosna

U23:

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

69 kg: Hamza Mašić, - IsANEH-ZB

105 kg - Rian Arnautović Bosna

Studenti:

69 kg Hamza Mašić – IsANEH-ZB

85 kg Eldin Omerović Bosna

105kg Adi Kljaho Bosna

+105 Ermin Jusufović, Bosna

U23:

56kg- Amar Pašić - Bosna

62kg- Danis Arnautović Bosna

69 kg: Hamza Mašić, - IsANEH-ZB

85kg Eldin Omerović Bosna

94 kg - Rian Arnautović Bosna

105kg Adi Kljaho Bosna

+105 Ermin Jusufović, Bosna

Dan ranije je održan IWF Seminar i to

Sudijski

Trenerski

Naučno Tehnički

Anti-doping

Takmičarski

uz prisustvo najjačih IWF experata