Kup Prvaka i Rekordera i Memorijal AM 2018

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

U odličnoj organizaciji, KDT „Željezničar“ je održan još jedan Kup Prvaka i rekordera, kao i Memorijal „Andrija Maleč“, te finalno kolo ekipnog prvenstva BIH.

Pobjednik na sva 3 takmičenja je ekipa Sarajevske Bosne, ubjedljivo, ali su odlične bile i ostale ekipe, a posebno ekipa Sidro iz Jablanice i ekipa Student iz Sarajeva.


I prethodnih godina smo navikli na odličnu organizaciju KDT Željezničar, ali ovaj put je letvica podignuta još više.

Takmičenje je održano u Sali osnovne škole „Vladimir Nazor“ u Sarajevu, a sala je pripremljena po uzoru na međunarodna takmičenja. Organizator je pripremio velike paravanske panoe, sa natpisima o takmičenja, kao i o organizatoru i sponzorima.

Također su pripremljene majice i čaše sa logotipom i nazivom takmičenja za sve učesnike, kao i obrok za sve prisutne, a i osvježenja je bilo dovoljno. Nabavljen je i novi TV za prikaz rezultata, tako da je atmosfera bila odlična.

Nakon predstavljanja prve grupe takmičara,uslijedila je dodjela plaketa organizatoru i trenerima ekipa koji su se potrudili da pripreme ekipe i izvedu ih na takmičenje povodom Dana Državnosti BIH.


Plasmani bez većih iznenađenja, prema očekivanju, navedeni u dati tabelama, a Superprvaci (pobjednici Kupa Prvaka po starosnim i ostalim grupama) i Superrekorderi (pobjednici Kupa Rekordera po starosnim i ostalim grupama), kao i pobjednici Memorijala „Andrija Maleč“ po starosnim i ostalim grupama (pobjednici se razlikuju od Kupa Prvaka, jer su u „Andrija Maleč“ takmičari fiksirani samo na jednu, nativnu, grupu, a nije bio uvjet prvaka u toj grupi za nastup) su posebno izdvojeni u tekstu članka.

Što se tiče ekipnog prvenstva, dvije ekipe pod trenerskom palicom Namika Omerovića, Bosna i Sarajevski Student zauzimaju prvo i drugo mjesto na posljednjem kolu lige, tako da je plasman prvih pet mjesta, na ovom kolu lige slijedeći:

Bosna 12

Student 10

Željezničar 8

Sidro 6

IsANEH-ZB 4

Ukupni plasman na ekipnom prvenstvu BIH je slijedeći:

Bosna 24

Željezničar 18

Student 14

Sidro 14

IsANEH-ZB 6

Neretva 6

Čestitke ekipi Željezničara, koja se ovim plasmanom na ekipnom prvenstvu BIH vratila na svoje najbolje plasmane.

Pobjednici su:

Kup Prvaka Bosne i Hercegovine:

žene:

U12- Nejla Kalača

U20 – Amina Mašić – IsANEH-ZB

U23 – Iris Pašić – Bosna (Student)

seniorke – Rubina Mešović Kljaho – Bosna

studentice - Rubina Mešović Kljaho – Bosna

muški:

U12 – Belmin Kalača – Bosna

U12 – Edin Kalača – Student (Bosna)

U15 – Danis Arnautović – Bosna

U17 – Rian Arnautović – Bosna

U20 – Rian Arnautović – Bosna

U23 – Rian Arnautović – Bosna

studenti – Ermin Jusufović – Bosna (Student)

seniori – Eldin Omerović – Bosna

Osobe sa invaliditetom U 17 – Ismet Kovačić Sidro

Osobe sa invaliditetom M 50 – Nedim Mašić – IsANEH-ZB

Osobe sa invaliditetom M 80 – Muhamed Ramić - Bosna

Osobe sa invaliditetom paralimpijsko U12 – Alija Mašić – IsANEH-ZB

veterani M 45 – Haris Durak - Željezničar

veterani M 50 – Nedim Mašić – IsANEH-ZB

veterani M 80 – Muhamed Ramić – Bosna

Rekorderi:

muški:

U15 – Danis Arnautović – Bosna

U17 – Rian Arnautović – Bosna

U20 – Mak Numić - Željezničar

studenti – Eldin Omerović – Bosna

Osobe sa invaliditetom U 17 – Ismet Kovačić Sidro

Osobe sa invaliditetom M 80 – Muhamed Ramić - Bosna

veterani M 80 – Muhamed Ramić – Bosna

Memorijal Andrija Maleč:

žene:

U12- Nejla Kalača

U20 – Amina Mašić – IsANEH-ZB

U23 – Iris Pašić – Bosna (Student)

seniorke – Rubina Mešović Kljaho – Bosna

muški:

U12 – Belmin Kalača – Bosna

U12 – Edin Kalača – Student (Bosna)

U15 – Danis Arnautović – Bosna

U17 – Rian Arnautović – Bosna

U20 – Mak Numić - Željezničar

U23 – Hamza Mašić – IsANEH-ZB

studenti – Ermin Jusufović – Bosna (Student)

seniori – Eldin Omerović – Bosna

Osobe sa invaliditetom U 17 – Ismet Kovačić Sidro

Osobe sa invaliditetom M 50 – Nedim Mašić – IsANEH-ZB

Osobe sa invaliditetom M 80 – Muhamed Ramić - Bosna

Osobe sa invaliditetom paralimpijsko U12 – Alija Mašić – IsANEH-ZB

veterani M 45 – Haris Durak - Željezničar

veterani M 50 – Nedim Mašić – IsANEH-ZB

veterani M 80 – Muhamed Ramić – Bosna

Najuspješnija ekipa Bosna i na Kupu Prvaka i Rekordera i na Memorijalu „Andrija Maleč“

Rezultati muški

Rezultati žene, veterani, osobe sa invaliditetom i U12

Rezultati ekipno


Pošto je ovo bilo prvo takmičenje, u kojem su bile primjenjene nove kategorije (IWF ih je ozvaničio 1. novembra, kada je i BIH ozvaničila iste) za sve kategorije koje su bile popunjene takmičarima, se najbolji rezultati računaju kao budući rekordi. To je objavljeno na našoj web stranici.