Kup Prvaka i rekordera 2019 i Andrija Maleč Memorijal

Ažurirano Utorak, 26 Novembar 2019 10:36 Autor Nedim Utorak, 26 Novembar 2019 10:17

Ispis

Najbitnije takmičenje u takmičarskoj godini, Kup Prvaka i Rekordera BIH (na kojem su mogli učestvovati samo prvaci Bosne i Hercegovine, odnosno rekorderi Bosne i Hercegovine) je održan u povodu Dana Državnosti Bosne i Hercegovine, sa slijedećim rezultatima:

U ženskoj konkurenciji zlatnu medalju u konkurenciji U15 i U17 je osvojila Nejla Kalača, sarajevska Bosna, u konkurenciji U20 zlatnu medalju je osvojila Amina Mašić (IsANEH-ZB), koja je osvojila i srebrene medalje u konkurenciji U23 i seniorke.

Zlatnu medlaju u konkurenciji U23, seniorke i studentkinje osvaja Iris Pašić iz KDT Bosna.

Sve navedene su osvojile navedene medalje kako u konkurenciji Prvaka, tako i u konkurenciji rekordera.

U konkurenciji muški:

U12: Zlatne medalje u konkurenciji prvaka:

Faris Begić, (Sidro) (najmlađi takmičar sa svega 8 godina)

Himzo Demirović, (Sidro) i

Belmin Kalača (Bosna)

u15: zlatna medalja: Amar Demirović (Sidro) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

srebrena medalja: Emin Medošević (Bosna) i

bronzana medalja: Abdulah Hadžić (Bosna)

U17: zlatna medalja: Danis Arnautović (Bosna) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

srebrena medalja: Amar Pašić (Bosna) još jedna srebrena za Kup Rekordera

bronzana medalja: Amar Demirović (Sidro)

U20: zlatna medalja: Danis Arnautović (Bosna) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

srebrena medalja: Amar Pašić (Bosna) još jedna srebrena za Kup Rekordera

bronzana medalja: Amar Demirović (Sidro)

U23: zlatna medalja: Mak Numić (Željezničar) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

srebrena medalja: Alem Dacić (Željezničar)

bronzana medalja: Zerin Kobilić (Željezničar)

seniori: zlatna medalja: Eldin Omerović (Bosna) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

srebrena medalja: Mak Numić (Željezničar)

bronzana medalja: Emir Babić (Bosna)

studenti: zlatna medalja: Eldin Omerović (Bosna) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

srebrena medalja: Mak Numić (Željezničar)

bronzana medalja: Alem Dacić (Željezničar)

OSI- zlatna medalja: Ismet Kovačić (Sidro) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

OSI-paralifting – zlatna medalja: Alija Mašić (IsANEH-ZB) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

veterani: - zlatna medalja: Muhamed Ramić (Bosna) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

- zlatna medlja: Nedim Mašić (IsANEH-ZB) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

Za Memorijal „Andrija Maleč“ dodjeljene su samo zlatne medalje po konkurencijama i to:

Žene:

U15: Nejla Kalača (Bosna)

U20: Amina Mašić (IsANEH)

U23: Iris Pašić (Bosna)

Muški:

U15: Amar Demirović (Sidro)

U17: Danis Arnautović (Bosna)

U20: Ferhat Turker (Turska)

U23:Mak Numić (Željezničar)

seniori: Eldin Omerović (Bosna)

Veterani: Muhamed Ramić (Bosna)

Nedim Mašić (IsANEH-ZB)

Na ovim takmičenjima su oborena 73 rekorda BIH

Osim domaćih takmičara, su na Memorijalu Andrija Maleč, nastupili i dvojica takmičara iz Turske, što ovaj turnir polahko vraća na međunarodnu scenu.

U ekipnom prvenstvu BIH, pobjednik je ekipa Bosne (i na posljednjem kolu lige, i ukupno u ekipnom prvenstvu BIH), drugoplasirana je ekipa Student (iz Sarajeva) a treće mjesto osvaja ekipa Sidro iz Jablanice, kao veoma ugodno osvježenje.