Open Bosnia River SAVA i Državna i Kantonalna Prvenstva 2020

Ažurirano Ponedjeljak, 12 Oktobar 2020 11:45 Autor Nedim Nedjelja, 11 Oktobar 2020 19:04

Ispis

Prema Covid-19 pravilima održano je Internacionalno Prvenstvo Open Bosnia i River SAVA (jedina prvenstva sa Svjetskog Kalendara koji su održani nakon 1. marta do kraja godine) i Državnog Prvenstva u konkurenciji U12, U15, U17, U20, U23, prvenstva BIH za Studente, Veterane i Osobe sa invaliditetom, kao i Prvenstvo Kantona Sarajevo u konkurenciji U12, U15, U17, U20, U23, prvenstva BIH za Studente, Veterane i Osobe sa invaliditetom.

Plasman River SAVA Kupa:

1. Bosna i Hercegovina, 17 zlatnih medalja

2. Hrvatska: 13 zlatnih medalja

3. Srbija:8 zlatnih medalja

 

Plasman Open Bosnia Cupa:

1.Bosna i Hercegovina 10 zlatnih medalja

2.Turska 8 zlatnih medalja

2.Poljska 8 zlatnih medalja

4. Srbija 7 zlatnih medalja

4.Hrvatska 7 zlatnih medalja

6. Rumunija 3 zlatnih medalja

7. Kosovo 2 zlatne medalje

8. Albanija 1 zlatna medalja

9. Texas 1 srebrena medalja

 

Ekipni plasman Prvenstva BIH u konkurencijama U12, U15, U17, U20, U23, Studenti, Veterani i Osobe sa Invaliditetom

1. Bosna 19 zlatnih medalja

2. Željezničar 14 zlatnih medalja

3. Sidro 11 zlatnih medalja

4. IsANEH-ZB 8 zlatnih medalja

5. Neretva 1 zlatna medalja

KDT Bosna je deseti put zaredom najuspješniji klub na ovom prvenstvu. Raduje povratak KDT Željezničara na scenu koji je sa četvrtog, petog mjesta, skočio na izvanredno drugo mjesto, kao i kluba Sidro, koji je sa petog, šestog mjesta, skočio na izvanredno treće mjesto.

Na prvenstvu Kantona Sarajevo:

1. Bosna 23 zlatne medalje

2. Željezničar 14 zlatnih medalja

3. IsANEH-ZB 8 zlatnih medalja


Pojedinačni plasmani BIH i Internacionalni:

Konkurencija žene:

Zlatne medalje:

U12: Suana Kukić, Sidro

U15: Nejla Kalača, Bosna, kat 45

U17: Nejla Kalača, Bosna, kat 45

U20: Nejla Kalača, Bosna, kat 45

U23:

Nejla Kalača, Bosna, kat 45

Iris Pašić, Bosna, kat 64

Amina Mašić, IsANEH-ZB, kat 81

Studenti:

Iris Pašić, Bosna, kat 64

Amina Mašić, IsANEH-ZB, kat 81

Melina Bašimamović, Željezničar, kat 76 kg

River Sava Cup:

Nejla Kalača, Bosna i Hercegovina, kat 45

Iris Pašić, Bosna i Hercegovina, kat 64

Amina Mašić, Bosna i Hercegovina, kat 81

Open Bosnia Cup:

Nejla Kalača, Bosna i Hercegovina, kat 45

Iris Pašić, Bosna i Hercegovina, kat 64

Amina Mašić, Bosna i Hercegovina, kat 81

Melina Bašimamović, Bosna i Hercegovina, kat 76 kg

Muški:

U12:

Himzo Demirović, Sidro

Imran Demirović, Sidro

Adnan Kukić, Sidro

Faris Begić, Sidro

U15:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Belmin Kalača, Bosna

U17:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Arnel Zalihić, Sidro

73: Amar Pašić, Bosna

81:Amar Demirović, Sidro

102:Edin Dedić, Željezničar

 

U20:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Faris Durak, Željezničar

73: Amar Pašić, Bosna

81:Amar Demirović, Sidro

102:Edin Dedić, Željezničar

109: Aldemar Memić, Željezničar

 

U23:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Faris Durak, Željezničar

73: Amar Pašić, Bosna

81:Amar Demirović, Sidro

89:Zerin Kobilić, Željezničar

96:Hamza Mašić, IsANEH-ZB

102:Edin Dedić, Željezničar

109: Aldemar Memić, Željezničar

P109: Mak Numić, Željezničar

Studenti:

67: Faris Durak, Željezničar U20

81:Alden Kreponić, Željezničar

89:Eldin Omerović, Bosna

96:Hamza Mašić, IsANEH-ZB

102:Edin Dedić, Željezničar

109: Aldemar Memić, Željezničar

P109: Ermin jusufović, Bosna

Osobe sa invaliditetom:

Ismet Kovačić, Sidro, U17, U20 i U23

Alija Mašić, IsANEH-ZB, U15, U17

Muhamed Ramić, Bosna, M80

Nedim Mašić, IsANEH-ZB, M55

Veterani:

Suljo Ramić, M50, Bosna

Nedim Mašić, M55, IsANEH-ZB

Muhamed Ramić, Bosna

River SAVA Cup:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Faris Durak, Željezničar U20

67: Ismet Kovačić, Sidro U23

67: Arnel Zalihić, U17

67: Belmin Kalača, Bosna i Hercegovina, U15

73: Amar Pašić, Bosna i Hercegovina, U17

73: Deni Kovačević, Croatia, U20

81:Amar Demirović, Bosna i Hercegovina, U17

81: Danis Arnautović, Bosna i Hercegovina, U20

89:Zerin Kobilić, Bosna i Hercegovina, U20

89: Nermin Zečić, Bosna i Hercegovina, U23

96:Hamza Mašić, Bosna i Hercegovina, U23

102:Edin Dedić, Bosna i Hercegovina, U17

102: Muhamed Ramić, M80, Bosna i Hercegovina

109: Aldemar Memić, Bosna i Hercegovina, U20

P109: Mak Numić, Bosna i Hercegovina, U23

P109: Suljo Ramić, Bosna i Hercegovina, M50,

P109: Nedim Mašić, Bosna i Hercegovina M55,

Bosna i Hercegovina, 17 zlatnih medalja

Hrvatska: 13 zlatnih medalja

Srbija:8 zlatnih medalja

Zlatne medalje:

 

Željka Miljković

CRO

Nataša Dermiček

CRO

Hermana Dermiček

CRO

Ana Crnjac

CRO

Emina Kondić

CRO

David Miljković

CRO

Saša Dobrijević

CRO

Nikola Todorović

CRO

Sven Korpar

CRO

Sergej Gavrovski

CRO

David Todorović

CRO

Srđan Mrđenov

CRO

 

Srbija: Zlatne medalje

 

Radmila Zagorac

SRB

Ana Kulić

SRB

Lenka Bursać

SRB

Stevan Vladisavljen

SRB

Zovko Gordan

SRB

Tamaš Kajdoči

SRB

Filip Bertran

SRB

Mateja Praprotnik

SRB

 

Open Bosnia Cup:

61: Edin Kalača, Bosna i Hercegovina

67: Faris Durak, Bosna i Hercegovina

73: Deni Kovačević, Croatia

81:Benjamin Druškić, Bosna i Hercegovina

89:Amar Musić, Croatia

96:Hamza Mašić, Kosovo

102:Edin Dedić, Bosna i Hercegovina

109: Aldemar Memić, Bosna i Hercegovina

P109: Ermin Jufović, Bosna i Hercegovina

Drugo mjesto je u P109 osvojio Mak Numić, koji je nastupio za Texas

Ekipni pobjednik Open Bosnia Cupa je ekipa Bosne i Hercegovine.

Ekipni pobjednik River SAVA Cupa je ekipa Bosne i Hercegovine

Na današnjem takmičenju su oboreni rekordi u superteškoj kategoriji i u apsolutnoj kategoriji.

Ermin Jusufović, član Sarajevske Bosne je postavio nove rekorde: 130 kg trzaj, 173 kg izbačaj 303 kg biatlon, kako u superteškoj kategoriji, tako i u apsolutnoj kategoriji, u seniorskoj i studentskoj konkurenciji. To znači da niko nikad od Osnivanja Saveza Dizača Tegova Bosne i Hercegovine, 1992 godine, nije podigao veće težine.

Mak Numić je za kratko držao rekord u trzaju u superteškoj kategoriji, podigavši 126 kg, a u konkurenciji U23 je postavio nove rekorde u trzaju 126 kg, i biatlonu 281 kg.

Amar Pašić, KDT Bosna je oborio rekorde u seniorskoj konkurenciji, kao i U17, u20, U23 u kategoriji 73kg, podigavši 84 kg u trzaju i 179 u biatlonu.

U konkurenciji seniora, Benjamin Druškić je čak 9 puta obarao rekorde, na kraju je postavio rekord 108 kg u trzaju, 128 kg u izbačaju, kao i 236 kg u biatlonu.

Nejla Kalača, KDT Bosna je u kategoriji 45kg, oborila rekorde u konkurencijama U15, U17, u20, u23, seniorke, podigavši 32 kg u trzaju i 40 u izbačaju, te 72 kg u biatlonu.

Amina Mašić, IsANEH-ZB je oborila rekorde u konkurenciji u23, kategorija 81, podigavši 40 kg u trzaju i 45 u izbačaju, te 85 kg u biatlonu

 

Plasman River SAVA Kupa:

4. Bosna i Hercegovina, 17 zlatnih medalja

5. Hrvatska: 13 zlatnih medalja

6. Srbija:8 zlatnih medalja

Plasman Open Bosnia Cupa:

1.Bosna i Hercegovina 10 zlatnih medalja

2.Turska 8 zlatnih medalja

2.Poljska 8 zlatnih medalja

4. Srbija 7 zlatnih medalja

4.Hrvatska 7 zlatnih medalja

6. Rumunija 3 zlatnih medalja

7. Kosovo 2 zlatne medalje

8. Albanija 9 zlatnih medalja

9. Texas 1 srebrena medalja

Detaljni rezultati stranih takmičara će biti naknadno objavljeni.

Pojedinačni rezultati Kantona Sarajevo:

Konkurencija žene:

Zlatne medalje:

U15: Nejla Kalača, Bosna, kat 45

U17: Nejla Kalača, Bosna, kat 45

U20: Nejla Kalača, Bosna, kat 45

U23:

Nejla Kalača, Bosna, kat 45

Iris Pašić, Bosna, kat 64

Amina Mašić, IsANEH-ZB, kat 81

Studenti:

Iris Pašić, Bosna, kat 64

Amina Mašić, IsANEH-ZB, kat 81

Melina Bašimamović, Željezničar, kat 76 kg

Muški:

U15:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Belmin Kalača, Bosna

U17:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Belmin Kalača, Bosna

73: Amar Pašić, Bosna

81:Danis Arnautović, Bosna

102:Edin Dedić, Željezničar

 

U20:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Faris Durak, Željezničar

73: Amar Pašić, Bosna

81:Danis Arnautović, Bosna

102:Edin Dedić, Željezničar

109: Aldemar Memić, Željezničar

 

U23:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Faris Durak, Željezničar

73: Amar Pašić, Bosna

81:Danis Arnautović, Bosna

89:Zerin Kobilić, Željezničar

96:Hamza Mašić, IsANEH-ZB

102:Edin Dedić, Željezničar

109: Aldemar Memić, Željezničar

P109: Mak Numić, Željezničar

Studenti:

67: Faris Durak, Željezničar U20

81:Alden Kreponić, Željezničar

89:Eldin Omerović, Bosna

96:Hamza Mašić, IsANEH-ZB

102:Edin Dedić, Željezničar

109: Aldemar Memić, Željezničar

P109: Ermin jusufović, Bosna

Osobe sa invaliditetom:

Ismet Kovačić, Sidro, U17, U20 i U23

Alija Mašić, IsANEH-ZB, U15, U17

Muhamed Ramić, Bosna, M80

Nedim Mašić, IsANEH-ZB, M55

Veterani:

Suljo Ramić, M50, Bosna

Nedim Mašić, M55, IsANEH-ZB

Muhamed Ramić, Bosna