Kup Prvaka i Rekordera za 2020 godinu, "Andrija Maleč" i završno kolo lige

Ažurirano Nedjelja, 28 Februar 2021 00:16 Autor Nedim Nedjelja, 28 Februar 2021 00:11

Ispis

 

Kup Prvaka i rekordera za 2020, Turnir Andrija Maleč i završno kolo ekipnog prvenstva

I treća grupa takmičenja je održana pod AntiCOVID uvjetima.

Najuspješniji klub: KDT Bosna

Klub pobjednik završnog kola lige: KDT Bosna

Ukupni pobjednik ekipnog prvenstva: KDT Bosna

Najuspješnija takmičarka (ujedno i najuspješniji učesnik) Nejla Kalača, KDT Bosna sa 11 zlatnih medalja.

Najuspješniji takmičar: Amar Pašić, KDT Bosna sa 5 zlatnih medalja (i Ermin Jusufović, KDT Bosna (koji je danas oborio niz apsolutnih rekorda BIH i u trzaju i u izbačaju i u biatlonu za Studente i Seniore i napravio najveći broj bodova po Sinclair sistemu) također ima 5 zlatnih medalja, ali Amar Pašić ima dodatno još nekoliko srebrenih i bronzanih medalja).

Danas je oboren i niz rekorda BIH.

Rekorde su oborili:

Nejla Kalača – KDT Bosna, Amila Avdukić – KDT Željezničar, Suljo Ramić - KDT Bosna, Amar Pašić KDT Bosna, Faris Durak - KDT Željezničar, Zerin Kobilić KDT Željezničar, Mak Numić - KDT Željezničar, Ermin Jusufović – KDT Bosna, Dino Smajić - KDT Željezničar, Mario Franjić – KDT Bosna.

 



Plasman takmičara:

Kup prvaka:

Žene:

U15: Nejla Kalača, Bosna

U17: Nejla Kalača, Bosna

U20: Nejla Kalača, Bosna

U23: Nejla Kalača, Bosna

seniorke: Nejla Kalača, Bosna

studenti: Iris Pašić, Bosna

U12:

 

Suana Kukić, Sidro

Himzo Demirović, Sidro

Imran Demirović, Sidro

Adnan Kukić, Sidro

Faris Begić, Sidro

 

Paralifting: Alija Mašić, IsANEH-ZB

Muški:

U15: Edin Kalača, Bosna

U17: Amar Pašić, Bosna

U20: Amar Pašić, Bosna

U23: Mak Numić, KDT Željezničar

seniori: Ermin Jusufović, Bosna

studenti: Ermin Jusufović, Bosna

OSI: Ismet Kovačić, SIDRO

Veterani: Suljo Ramić, Bosna

Muhamed Ramić, Bosna

Kup rekordera:

Žene:

U15: Nejla Kalača, Bosna

U17: Nejla Kalača, Bosna

U20: Nejla Kalača, Bosna

U23: Nejla Kalača, Bosna

seniorke: Nejla Kalača, Bosna

Muški:

U17: Amar Pašić, Bosna

U20: Amar Pašić, Bosna

U23: Mak Numić, KDT Željezničar

seniori: Ermin Jusufović, Bosna

studenti: Ermin Jusufović, Bosna

Veterani: Suljo Ramić, Bosna

Memorijal Andrija Maleč:

Žene:

U15: Nejla Kalača, Bosna

U23: Iris Pašić, Bosna

seniorke: Amila Avdukić, Željezničar

studenti: Melina Bašimamović, Željezničar

Muški:

U15: Edin Kalača, Bosna

U17: Amar Pašić, Bosna

U20: Faris Durak, Željezničar

U23: Dino Smajić, KDT Željezničar

seniori: Ermin Jusufović, Bosna

studenti: Eldin Omerović, Bosna

Veterani: Suljo Ramić, Bosna

Mario Franjić, Bosna

Muhamed Ramić, Bosna

Plasman ekipnog prvenstva na završnom kolu:

 

1. Bosna

12

2. Željezničar

10

3. Student

8

4. Sidro

6

5. IsANEH

4

6. Neretva

2

 

Ukupni plasman ekipnog prvenstva BIH:

 

plasman

bod

1. Bosna

24

2. Student

18

3. Željezničar

16

4. Sidro

14

5. IsANEH

6

5. Neretva

6