Weightlifting Federation of Bosnia and Herzegovina

Svjetsko prvenstvo - najbolji plasman

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Ažurirano četvrtak, 12 Novembar 2020 12:06 Autor Nedim četvrtak, 12 Novembar 2020 11:43

 

Najveći uspjeh BH dizanja tegova od 1992-e godine do danas.

Sa velikom radošću javljamo da je Nejla Kalača, četrnaestogodišnja djevojčica, reprezentativka Bosne i Hercegovine, osvojila sedmo mjesto na Svjetskom Online Prvenstvu u konkurenciji do 17 godina. Napominjemo da će Nejla još 3 godine moći nastupati u ovoj konkurenciji, i da se takmičila sa mnogim curicama koje su 3 godine starije od nje.

Uspjeh je još veći kada znamo da je na ovom prvenstvu predviđen nastup četiristotine i dvoje takmičara i takmičarki, od čega je 184 takmičarke. Iako nisu zastupljeni takmičarke iz svih država u IWF-u, ipak je na ovom Svjetskom Prvenstvu učešće uzelo 64 Države.

Imali smo uspjeha ne Europskim prvenstvima (osmo mjesto Eldina Omerovića, peto mjesto Olivere Jurić), ali na Svjetskim Prvenstvima dosad nismo imali bolji plasman od desetog mjesta.

Da ove godine nije otkazano Europsko Prvenstvo u konkurenciji do 15 godina, Nejla Kalača bi sigurno uzela medalju, samo je pitanje boja te medalje, a mi pretpostavljamo srebrenu.

Također smo sigurni da će na narednom Europskom prvenstu do 15 godina Nejla osvojiti medalju.

 

Open Bosnia River SAVA i Državna i Kantonalna Prvenstva 2020

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Ažurirano Ponedjeljak, 12 Oktobar 2020 11:45 Autor Nedim Nedjelja, 11 Oktobar 2020 19:04

Prema Covid-19 pravilima održano je Internacionalno Prvenstvo Open Bosnia i River SAVA (jedina prvenstva sa Svjetskog Kalendara koji su održani nakon 1. marta do kraja godine) i Državnog Prvenstva u konkurenciji U12, U15, U17, U20, U23, prvenstva BIH za Studente, Veterane i Osobe sa invaliditetom, kao i Prvenstvo Kantona Sarajevo u konkurenciji U12, U15, U17, U20, U23, prvenstva BIH za Studente, Veterane i Osobe sa invaliditetom.

Plasman River SAVA Kupa:

1. Bosna i Hercegovina, 17 zlatnih medalja

2. Hrvatska: 13 zlatnih medalja

3. Srbija:8 zlatnih medalja

 

Plasman Open Bosnia Cupa:

1.Bosna i Hercegovina 10 zlatnih medalja

2.Turska 8 zlatnih medalja

2.Poljska 8 zlatnih medalja

4. Srbija 7 zlatnih medalja

4.Hrvatska 7 zlatnih medalja

6. Rumunija 3 zlatnih medalja

7. Kosovo 2 zlatne medalje

8. Albanija 1 zlatna medalja

9. Texas 1 srebrena medalja

 

Ekipni plasman Prvenstva BIH u konkurencijama U12, U15, U17, U20, U23, Studenti, Veterani i Osobe sa Invaliditetom

1. Bosna 19 zlatnih medalja

2. Željezničar 14 zlatnih medalja

3. Sidro 11 zlatnih medalja

4. IsANEH-ZB 8 zlatnih medalja

5. Neretva 1 zlatna medalja

KDT Bosna je deseti put zaredom najuspješniji klub na ovom prvenstvu. Raduje povratak KDT Željezničara na scenu koji je sa četvrtog, petog mjesta, skočio na izvanredno drugo mjesto, kao i kluba Sidro, koji je sa petog, šestog mjesta, skočio na izvanredno treće mjesto.

Na prvenstvu Kantona Sarajevo:

1. Bosna 23 zlatne medalje

2. Željezničar 14 zlatnih medalja

3. IsANEH-ZB 8 zlatnih medalja


Pojedinačni plasmani BIH i Internacionalni:

Konkurencija žene:

Zlatne medalje:

U12: Suana Kukić, Sidro

U15: Nejla Kalača, Bosna, kat 45

U17: Nejla Kalača, Bosna, kat 45

U20: Nejla Kalača, Bosna, kat 45

U23:

Nejla Kalača, Bosna, kat 45

Iris Pašić, Bosna, kat 64

Amina Mašić, IsANEH-ZB, kat 81

Studenti:

Iris Pašić, Bosna, kat 64

Amina Mašić, IsANEH-ZB, kat 81

Melina Bašimamović, Željezničar, kat 76 kg

River Sava Cup:

Nejla Kalača, Bosna i Hercegovina, kat 45

Iris Pašić, Bosna i Hercegovina, kat 64

Amina Mašić, Bosna i Hercegovina, kat 81

Open Bosnia Cup:

Nejla Kalača, Bosna i Hercegovina, kat 45

Iris Pašić, Bosna i Hercegovina, kat 64

Amina Mašić, Bosna i Hercegovina, kat 81

Melina Bašimamović, Bosna i Hercegovina, kat 76 kg

Muški:

U12:

Himzo Demirović, Sidro

Imran Demirović, Sidro

Adnan Kukić, Sidro

Faris Begić, Sidro

U15:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Belmin Kalača, Bosna

U17:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Arnel Zalihić, Sidro

73: Amar Pašić, Bosna

81:Amar Demirović, Sidro

102:Edin Dedić, Željezničar

 

U20:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Faris Durak, Željezničar

73: Amar Pašić, Bosna

81:Amar Demirović, Sidro

102:Edin Dedić, Željezničar

109: Aldemar Memić, Željezničar

 

U23:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Faris Durak, Željezničar

73: Amar Pašić, Bosna

81:Amar Demirović, Sidro

89:Zerin Kobilić, Željezničar

96:Hamza Mašić, IsANEH-ZB

102:Edin Dedić, Željezničar

109: Aldemar Memić, Željezničar

P109: Mak Numić, Željezničar

Studenti:

67: Faris Durak, Željezničar U20

81:Alden Kreponić, Željezničar

89:Eldin Omerović, Bosna

96:Hamza Mašić, IsANEH-ZB

102:Edin Dedić, Željezničar

109: Aldemar Memić, Željezničar

P109: Ermin jusufović, Bosna

Osobe sa invaliditetom:

Ismet Kovačić, Sidro, U17, U20 i U23

Alija Mašić, IsANEH-ZB, U15, U17

Muhamed Ramić, Bosna, M80

Nedim Mašić, IsANEH-ZB, M55

Veterani:

Suljo Ramić, M50, Bosna

Nedim Mašić, M55, IsANEH-ZB

Muhamed Ramić, Bosna

River SAVA Cup:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Faris Durak, Željezničar U20

67: Ismet Kovačić, Sidro U23

67: Arnel Zalihić, U17

67: Belmin Kalača, Bosna i Hercegovina, U15

73: Amar Pašić, Bosna i Hercegovina, U17

73: Deni Kovačević, Croatia, U20

81:Amar Demirović, Bosna i Hercegovina, U17

81: Danis Arnautović, Bosna i Hercegovina, U20

89:Zerin Kobilić, Bosna i Hercegovina, U20

89: Nermin Zečić, Bosna i Hercegovina, U23

96:Hamza Mašić, Bosna i Hercegovina, U23

102:Edin Dedić, Bosna i Hercegovina, U17

102: Muhamed Ramić, M80, Bosna i Hercegovina

109: Aldemar Memić, Bosna i Hercegovina, U20

P109: Mak Numić, Bosna i Hercegovina, U23

P109: Suljo Ramić, Bosna i Hercegovina, M50,

P109: Nedim Mašić, Bosna i Hercegovina M55,

Bosna i Hercegovina, 17 zlatnih medalja

Hrvatska: 13 zlatnih medalja

Srbija:8 zlatnih medalja

Zlatne medalje:

 

Željka Miljković

CRO

Nataša Dermiček

CRO

Hermana Dermiček

CRO

Ana Crnjac

CRO

Emina Kondić

CRO

David Miljković

CRO

Saša Dobrijević

CRO

Nikola Todorović

CRO

Sven Korpar

CRO

Sergej Gavrovski

CRO

David Todorović

CRO

Srđan Mrđenov

CRO

 

Srbija: Zlatne medalje

 

Radmila Zagorac

SRB

Ana Kulić

SRB

Lenka Bursać

SRB

Stevan Vladisavljen

SRB

Zovko Gordan

SRB

Tamaš Kajdoči

SRB

Filip Bertran

SRB

Mateja Praprotnik

SRB

 

Open Bosnia Cup:

61: Edin Kalača, Bosna i Hercegovina

67: Faris Durak, Bosna i Hercegovina

73: Deni Kovačević, Croatia

81:Benjamin Druškić, Bosna i Hercegovina

89:Amar Musić, Croatia

96:Hamza Mašić, Kosovo

102:Edin Dedić, Bosna i Hercegovina

109: Aldemar Memić, Bosna i Hercegovina

P109: Ermin Jufović, Bosna i Hercegovina

Drugo mjesto je u P109 osvojio Mak Numić, koji je nastupio za Texas

Ekipni pobjednik Open Bosnia Cupa je ekipa Bosne i Hercegovine.

Ekipni pobjednik River SAVA Cupa je ekipa Bosne i Hercegovine

Na današnjem takmičenju su oboreni rekordi u superteškoj kategoriji i u apsolutnoj kategoriji.

Ermin Jusufović, član Sarajevske Bosne je postavio nove rekorde: 130 kg trzaj, 173 kg izbačaj 303 kg biatlon, kako u superteškoj kategoriji, tako i u apsolutnoj kategoriji, u seniorskoj i studentskoj konkurenciji. To znači da niko nikad od Osnivanja Saveza Dizača Tegova Bosne i Hercegovine, 1992 godine, nije podigao veće težine.

Mak Numić je za kratko držao rekord u trzaju u superteškoj kategoriji, podigavši 126 kg, a u konkurenciji U23 je postavio nove rekorde u trzaju 126 kg, i biatlonu 281 kg.

Amar Pašić, KDT Bosna je oborio rekorde u seniorskoj konkurenciji, kao i U17, u20, U23 u kategoriji 73kg, podigavši 84 kg u trzaju i 179 u biatlonu.

U konkurenciji seniora, Benjamin Druškić je čak 9 puta obarao rekorde, na kraju je postavio rekord 108 kg u trzaju, 128 kg u izbačaju, kao i 236 kg u biatlonu.

Nejla Kalača, KDT Bosna je u kategoriji 45kg, oborila rekorde u konkurencijama U15, U17, u20, u23, seniorke, podigavši 32 kg u trzaju i 40 u izbačaju, te 72 kg u biatlonu.

Amina Mašić, IsANEH-ZB je oborila rekorde u konkurenciji u23, kategorija 81, podigavši 40 kg u trzaju i 45 u izbačaju, te 85 kg u biatlonu

 

Plasman River SAVA Kupa:

4. Bosna i Hercegovina, 17 zlatnih medalja

5. Hrvatska: 13 zlatnih medalja

6. Srbija:8 zlatnih medalja

Plasman Open Bosnia Cupa:

1.Bosna i Hercegovina 10 zlatnih medalja

2.Turska 8 zlatnih medalja

2.Poljska 8 zlatnih medalja

4. Srbija 7 zlatnih medalja

4.Hrvatska 7 zlatnih medalja

6. Rumunija 3 zlatnih medalja

7. Kosovo 2 zlatne medalje

8. Albanija 9 zlatnih medalja

9. Texas 1 srebrena medalja

Detaljni rezultati stranih takmičara će biti naknadno objavljeni.

Pojedinačni rezultati Kantona Sarajevo:

Konkurencija žene:

Zlatne medalje:

U15: Nejla Kalača, Bosna, kat 45

U17: Nejla Kalača, Bosna, kat 45

U20: Nejla Kalača, Bosna, kat 45

U23:

Nejla Kalača, Bosna, kat 45

Iris Pašić, Bosna, kat 64

Amina Mašić, IsANEH-ZB, kat 81

Studenti:

Iris Pašić, Bosna, kat 64

Amina Mašić, IsANEH-ZB, kat 81

Melina Bašimamović, Željezničar, kat 76 kg

Muški:

U15:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Belmin Kalača, Bosna

U17:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Belmin Kalača, Bosna

73: Amar Pašić, Bosna

81:Danis Arnautović, Bosna

102:Edin Dedić, Željezničar

 

U20:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Faris Durak, Željezničar

73: Amar Pašić, Bosna

81:Danis Arnautović, Bosna

102:Edin Dedić, Željezničar

109: Aldemar Memić, Željezničar

 

U23:

61: Edin Kalača, Bosna

67: Faris Durak, Željezničar

73: Amar Pašić, Bosna

81:Danis Arnautović, Bosna

89:Zerin Kobilić, Željezničar

96:Hamza Mašić, IsANEH-ZB

102:Edin Dedić, Željezničar

109: Aldemar Memić, Željezničar

P109: Mak Numić, Željezničar

Studenti:

67: Faris Durak, Željezničar U20

81:Alden Kreponić, Željezničar

89:Eldin Omerović, Bosna

96:Hamza Mašić, IsANEH-ZB

102:Edin Dedić, Željezničar

109: Aldemar Memić, Željezničar

P109: Ermin jusufović, Bosna

Osobe sa invaliditetom:

Ismet Kovačić, Sidro, U17, U20 i U23

Alija Mašić, IsANEH-ZB, U15, U17

Muhamed Ramić, Bosna, M80

Nedim Mašić, IsANEH-ZB, M55

Veterani:

Suljo Ramić, M50, Bosna

Nedim Mašić, M55, IsANEH-ZB

Muhamed Ramić, Bosna

 

 

 

 

 

   

Odličan Uspjeh Bosne i Hercegovine na e-mail turniru OWFa

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Ažurirano Nedjelja, 16 August 2020 14:05 Autor Nedim Nedjelja, 16 August 2020 13:37

 

U skladu sa trenutnom COVID19 situacijom, Oceania Weightlifting Federation je organizirala modifikovani (već tradicionalni) e-mail tournament, otvoreno Prvenstvo, na kojem su učešće uzeli Savezi Dizača Tegova iz cijelog svijeta (63 Saveza), sa ukupno 751 takmičarem, od toga 393 takmičara i 358 takmičarki.

Među navedenim takmičarima učešće su uzeli i naši takmičari i takmičarke.

Selektor Namik Omerović je odredio 5 aktuelnih prvaka države da nastupe na navedenom turniru. Dvije takmičarke (Iris Pašić – KDT Bosna i Amina Mašić – KDT IsANEH-ZB) i 3 takmičara, Benjamin Druškić – KDT Bosna, Hamza Mašić – KDT IsANEH-ZB i Ermin Jusufović – KDT Bosna.

Snimci njihovih pokušaja su poslani online organizatoru, koji je nakon obrade svih pristiglih rezultata napravio rang liste sa plasmanom takmičara i takmičarki.

U konkurenciji žena, Amina Mašić je zauzela 29. mjesto, a Iris Pašić 55. mjesto, što su odlični plasmani obzirom da je nastupilo 358 takmičarki.

U konkurenciji takmičara još bolji plasmani. Od ukupno 393 takmičara, odlično 9. mjesto zauzeo je Ermin Jusufović, za dlaku lošije 22. mjesto, zauzeo je Benjamin Druškić, a isto tako odlično 60. mjesto osvojio je Hamza Mašić, ostavivši iza sebe brojne takmičare svjetskog nivoa.

Rezultati naših takmičara još više dobijaju na značaju, kad uzmemo činjenicu da su troje takmičara (Rumunka, Australijanka i Pakistanac) napravili rezultate bolje od važećih svjetskih rekorda, ali koji nažalost neće moći biti priznati zbog online forme takmičenja.

 

 

   

Državno i Kantonalno Prvenstvo 2020

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Ažurirano Subota, 20 Juni 2020 18:51 Autor Nedim Subota, 20 Juni 2020 18:35

 

Prvo Državno Prvenstvo prolagođeno COVID-19

 

 

Poštovani, sa zadovoljstvom vas obavještavamo, da je Državno Seniorsko Prvenstvo, i ujedno Kantonalno Prvenstvo Kantona Sarajevo, održano u subotu, 20. juna 2020. u dvorani Zetra, u Sali KDT Bosna.

To je, prvo državno Prvenstvo u BIH iz bilo kojeg Olimpijskog Sporta u 2020 godini, a ujedno i prvo takmičenje u BIH, nakon početka specijalnih uvjeta zbog virusa COVID-19.

 

Obzirom na mjere protiv COVID-19, i ovo takmičenje je održano pod specijalnim uvjetima, ali pri tom, ne narušavajući pravila našeg Olimpijskog Dizanja Tegova.

To znači, da je takmičenje održano bez prisustva publike, bez prisustva TV i novinskih kuća, sa minimalnim brojem neophodnog rukovodstva takmičenja, kao i sa minimalnim brojem takmičara i trenera istovremeno u Sali, odnosno, ni u jednom momentu u Sali nije boravilo više od 15 osoba istovremeno, što je omogućilo potrebnu distancu između pojedinaca.

Također, umjesto na jednom podijumu, takmičenje je održano na 8 podijuma, što je drastično smanjilo broj osoba koje dodiruju isti teg, odnosno minimizirana je mogućnost prijenosa COVID-19, dodirom istih površina.

 

Državni prvaci  po kategorijama:

 

Djevojke:

 

45 kg: Nejla Kalača, KDT Bosna

64 kg: Iris Pašić, KDT Bosna

76 kg: Amina Mašić, IsANEH-ZB

 

Muški:

 

55 kg: Emin Medošević, KDT Bosna

61 kg: Edin Kalača, KDT Bosna

67 kg: Amar Pašić, KDT Bosna

73 kg: Almir Garić, KDT Željezničar

81 kg: Nermin Zečić, KDT Neretva

89 kg: Benjamin Druškić, KDT Bosna

96 kg: Adis Karkelja, KDT Neretva

102 kg: Hamza Mašić, IsANEH-ZB

+109 kg: Ermin Jusufović, KDT Bosna

 

 

Najuspješniji takmičar: Mak Numić, KDT Željezničar

 

 

Najuspješniji klub: KDT Bosna, devetu godinu zaredom

 

Treba spomenuti i KDT Sidro, sa osvojenim jednim drugim i dva treća mjesta.

 

Također je održano i prvo kolo ekipnog prvenstva BIH, gdje je pobjednik i lider, opet KDT Bosna

 

 

Zbog Covid-19 pandemije, ujedno je održano i Kantonalno Prvenstvo Kantona Sarajevo sa slijedećim prvacima:

 

Djevojke:

 

45 kg: Nejla Kalača, KDT Bosna

64 kg: Iris Pašić, KDT Bosna

76 kg: Amina Mašić, IsANEH-ZB

 

Muški:

 

55 kg: Emin Medošević, KDT Bosna

61 kg: Edin Kalača, KDT Bosna

67 kg: Amar Pašić, KDT Bosna

73 kg: Almir Garić, KDT Željezničar

81 kg: Danis Arnautović, KDT Bosna

89 kg: Benjamin Druškić, KDT Bosna

96 kg: Abdulah Hadžić, KDT Bosna

102 kg: Hamza Mašić, IsANEH-ZB

+109 kg: Ermin Jusufović, KDT Bosna

 

Najuspješniji klub Kantona Sarajevo, KDT Bosna

 

Najuspješniji takmičar: Mak Numić, KDT Željezničar

 

 

Također je održano i prvo kolo ekipnog prvenstva Kantona Sarajevo, gdje je pobjednik i lider, opet KDT Bosna

 

   

Kup Prvaka i rekordera 2019 i Andrija Maleč Memorijal

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Ažurirano Utorak, 26 Novembar 2019 10:36 Autor Nedim Utorak, 26 Novembar 2019 10:17

Najbitnije takmičenje u takmičarskoj godini, Kup Prvaka i Rekordera BIH (na kojem su mogli učestvovati samo prvaci Bosne i Hercegovine, odnosno rekorderi Bosne i Hercegovine) je održan u povodu Dana Državnosti Bosne i Hercegovine, sa slijedećim rezultatima:

U ženskoj konkurenciji zlatnu medalju u konkurenciji U15 i U17 je osvojila Nejla Kalača, sarajevska Bosna, u konkurenciji U20 zlatnu medalju je osvojila Amina Mašić (IsANEH-ZB), koja je osvojila i srebrene medalje u konkurenciji U23 i seniorke.

Zlatnu medlaju u konkurenciji U23, seniorke i studentkinje osvaja Iris Pašić iz KDT Bosna.

Sve navedene su osvojile navedene medalje kako u konkurenciji Prvaka, tako i u konkurenciji rekordera.

U konkurenciji muški:

U12: Zlatne medalje u konkurenciji prvaka:

Faris Begić, (Sidro) (najmlađi takmičar sa svega 8 godina)

Himzo Demirović, (Sidro) i

Belmin Kalača (Bosna)

u15: zlatna medalja: Amar Demirović (Sidro) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

srebrena medalja: Emin Medošević (Bosna) i

bronzana medalja: Abdulah Hadžić (Bosna)

U17: zlatna medalja: Danis Arnautović (Bosna) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

srebrena medalja: Amar Pašić (Bosna) još jedna srebrena za Kup Rekordera

bronzana medalja: Amar Demirović (Sidro)

U20: zlatna medalja: Danis Arnautović (Bosna) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

srebrena medalja: Amar Pašić (Bosna) još jedna srebrena za Kup Rekordera

bronzana medalja: Amar Demirović (Sidro)

U23: zlatna medalja: Mak Numić (Željezničar) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

srebrena medalja: Alem Dacić (Željezničar)

bronzana medalja: Zerin Kobilić (Željezničar)

seniori: zlatna medalja: Eldin Omerović (Bosna) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

srebrena medalja: Mak Numić (Željezničar)

bronzana medalja: Emir Babić (Bosna)

studenti: zlatna medalja: Eldin Omerović (Bosna) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

srebrena medalja: Mak Numić (Željezničar)

bronzana medalja: Alem Dacić (Željezničar)

OSI- zlatna medalja: Ismet Kovačić (Sidro) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

OSI-paralifting – zlatna medalja: Alija Mašić (IsANEH-ZB) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

veterani: - zlatna medalja: Muhamed Ramić (Bosna) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

- zlatna medlja: Nedim Mašić (IsANEH-ZB) i još jedna zlatna za Kup Rekordera

Za Memorijal „Andrija Maleč“ dodjeljene su samo zlatne medalje po konkurencijama i to:

Žene:

U15: Nejla Kalača (Bosna)

U20: Amina Mašić (IsANEH)

U23: Iris Pašić (Bosna)

Muški:

U15: Amar Demirović (Sidro)

U17: Danis Arnautović (Bosna)

U20: Ferhat Turker (Turska)

U23:Mak Numić (Željezničar)

seniori: Eldin Omerović (Bosna)

Veterani: Muhamed Ramić (Bosna)

Nedim Mašić (IsANEH-ZB)

Na ovim takmičenjima su oborena 73 rekorda BIH

Osim domaćih takmičara, su na Memorijalu Andrija Maleč, nastupili i dvojica takmičara iz Turske, što ovaj turnir polahko vraća na međunarodnu scenu.

U ekipnom prvenstvu BIH, pobjednik je ekipa Bosne (i na posljednjem kolu lige, i ukupno u ekipnom prvenstvu BIH), drugoplasirana je ekipa Student (iz Sarajeva) a treće mjesto osvaja ekipa Sidro iz Jablanice, kao veoma ugodno osvježenje.

 


 

   

Stranica 1 od 37