Weightlifting Federation of Bosnia and Herzegovina

Novi Sinclair koeficijenti

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Ažurirano četvrtak, 02 Februar 2017 07:51 Autor Nedim četvrtak, 02 Februar 2017 07:39

Kao što je i obaveza za svaki novi Olimpijski ciklus, IWF je dao Sinclair koeficijente za 2017-2020 Olimpijski Ciklus. Iako nama tablice nisu potrebne jer naš sistem automatski izračunava koeficijente i koristi ih u tabeli sa rezultatima, ipak na slijedećim linkovima možete pronaći tablice.

muški Sinclair koeficijenti

ženski Sinclair koeficijenti.

Uglavnom za one koji ne znaju, Sinclair koeficijenti služe za usporedbu rezultata u različitim težinskim kategorijama.

 

Kup Prvaka i Rekordera 2016, Memorijal "Andrija Maleč" i finale ekipnog prvenstva BIH

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Ažurirano Srijeda, 30 Novembar 2016 09:12 Autor Nedim Ponedjeljak, 28 Novembar 2016 14:58

U dvorani Centra za djecu i omladinu na Grbavici, održana su 3 bitna takmičenja:

Kup Prvaka i rekordera - najbitnije takmičenje u toku jedne godine

Memorijal "Andrija Maleč" nazvan po utemeljitelju BH dizanja tegova, najzaslužnijem dizaču tegova BIH, memorijal koji je bio na najvišem nivou, odnosno u grupi IWF takmičenja na IWF kalendaru, kalendaru svjetske federacije, takmičenje koje je bilo pod nadležnošću IWF-a (internacionalna doping kontrola, puna IWF pažnja, rezultati na IWF site-u), takmičenje na kojem je učestvovala puna reprezentacija Njemačke, reprezentacije: Turske, Albanije, Srbije, Hrvatske, Slovenije, i niza drugih, nažalost sada je svedeno na nivo lokalnog takmičenja, na kojem učestvuju samo 2 Kantona.

Finale ekipnog prvenstva - samo ime kaže sve.

Na kupu prvaka i rekordera ukupni pobjednik klub Bosna

Na Memorijalu "Andrija Maleč" ukupni pobjednik klub Bosna

Na finalnom kolu lige ukupni pobjednik klub Bosna.

Ukupno na ekipnom prvenstvu BIH pobjednik klub Neretva.

Pojedinačno,

Kup Prvaka i rekordera

U konkurenciji žena, bez većih iznenađenja

konkurencija U17 - peti put zaredom, pet godina zaredom, najuspješnija u svim U17 takmičenja, superprvak

Amina Mašić, KDT IsANEH-ZB

Konkurencija U 20

Sabina Kulaglić - KDT Željezničar

Konkurencija U 23

Sabina Kulaglić - KDT Željezničar

Seniorke

Olivera Jurić - KDT Željezničar

 

Muški

konkurencija osobe sa invaliditetom, superprvak

Hamza Mašić, KDT IsANEH-ZB

konkurencija osobe sa invaliditetom, rekorderi, ponovo

Hamza Mašić, KDT IsANEH-ZB

 

Konkurencija U 15

Danis Arnautović - KDT Bosna

 

Konkurencija U 17

Dženis Japalak - KDT Sidro

 

Konkurencija U 20

Filip Kulaš - KDT Bosna

 

Konkurencija U 20 - rekorderi

Mak Numić - KDT Bosna

 

Konkurencija U 23

Hase Tursunović - KDT Bosna

 

Konkurencija seniori

Stefan Kulaš - KDT Bosna

 

Konkurencija seniori - rekorderi

Benjamin DruškiĆ- KDT Bosna

 

Konkurencija studenti

Hase Tursunović - KDT Bosna

 

Konkurencija studenti - rekorderi

Muris Ismailović - KDT Bosna

 

Konkurencija veterani M35

Nermin Begić-KDT Sidro

 

Konkurencija veterani M75

Muhamed Ramić - KDT Bosna

 

KDT Bosna, po peti put zaredom pobjednik Kupa Prvaka i Rekordera, sa osvojenih 9 zlatnih medalja, najugodniji rezultat KDT IsANEH-ZB sa samo 2 takmičaea osvaja 3 zlatne medalje, Željezničar, koji također osvaja 3 zlatne medalje, ali sa punom ekipom takmičara, te također ugodno iznenađenjeKDT Sidro sa 2 zlatne medalje od samo 3 takmičara.

Treba napomenuti da bi Bosna imala 10 zlatnih medalja, ali rekordere U23 je odmarala zbog reprezentativnih obaveza.  Također IsANEH-ZB bi imao još jednu zlatnu medalju, ali zbog smrtnog slučaja u porodici takmičar nije nastupio.

Bravo.

Memorijal Andrija Maleč, na kojem su svojevremeno takmičari pravili preko 400 bodova, izbacivali preko 215 kg, "doživio je" maksimalni izbačaj od svega 135 kg i 315 bodova. Tužno, ali istinito.

Plasmani na Andrija Maleč memorijalu:

 

žene:

konkurencija U17

Amina Mašić, KDT IsANEH-ZB

Konkurencija U 20

Sabina Kulaglić - KDT Željezničar

Konkurencija U 23

Rubina Mešović - Kdt Bosna

Seniorke

Olivera Jurić - KDT Željezničar

 

Muški

 

Konkurencija U 15

Denijal Karkelja -KDT Neretva

 

Konkurencija U 17

Dženis Japalak - KDT Sidro

 

Konkurencija U 20

Nermin Zečić - KDT Neretva

 

Konkurencija U 23

Hase Tursunović - KDT Bosna

 

Konkurencija seniori

Benjamin Druškić- KDT Bosna

 

Konkurencija veterani

Konkurencija veterani M35

Nermin Begić-KDT Sidro

 

Konkurencija veterani M75

Muhamed Ramić - KDT Bosna

 

I ovdje KDT Bosna neprikosnoveno trijumfuje.

Na finalnom kolu lige, također trijumfuje KDT Bosna ispred Neretve i Željezničara, slide Sidro i IsANEH-ZB.

Ukupno pobjednik ekipnog prvenstva BIH je KDT Neretva, "za dlaku" ispred KDT Bosne, dok je nekadašnji trostruki osvajač duple krune, u bivšoj sfrj, KDT Željezničar, ostao na trećem mjestu

 

 

 

 

 

Najava: 30. 12. 2016. godine, tačno mjesec dana od danas, će biti održana Godišnja i Izborna Skupština SDTBIH.

 

 

 

 

 

   

Državno Prvenstvo 2016

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Ažurirano četvrtak, 20 Oktobar 2016 13:54 Autor Nedim Srijeda, 19 Oktobar 2016 07:17

U izuzetno lijepoj atmosferi, bez i najmanjeg incidenta, proteklo je Državno Prvenstvo za sve starosne i ostale grupe, osim seniora, odnosno

Državno prvenstvo u konkurenciji U12, U15, U17, U20, U23, veterani, kao i prvo Studensko prvenstvo BIH, kao i prvo na Balkanu, a vjerovatno i u Europi prvenstvo za osobe sa invaliditetom u Oliimpijskom dizanju tegova (znači takmičenje je bilo u sta ndardnom dizanju tegova,ne u prilagođenom za osobe sa invaliditetom. Na prvenstu su nastupila samo trojica osoba sa invaliditetom, jer ih se više od tog broja i ne bavi olimpijskim dizanjem tegova.

Također, na ovom takmičenju je održano i Kantonalno Prvenstvo Kantona Sarajevo za sve grupe (uključujući i seniore).

Organizacija takmičenja na virhunskom nivou (između ostalog organizator je obezbjedio i obrok za sve učesnike).

Tehnički organizator ovog takmičenja je bio KDT Bosna, uz pomoć KDT IsANEH-ZB (invalidi, studenti) pod nadzorom SDTBIH.

Suđenje je također bilo bez primjedbi i na veoma visokom nivou. Takmičenje je sudilo čak 9 međunarodnih sudija, od čega četiri 1. klase, a jedan je na ovom takmičenju položio za 1. klasu:

Sudili su:

Slavko Ljaljek, internacionalni sudija 1. klase, Slovenija

Nedim Mašić, internacionalni sudija 1. klase, BIH

Milan Mihajlović, internacionalni sudija 1. klase, Srbija

Enisa Mašić, internacionalni sudija 1. klase, BIH

Željko Aleksić, internacionalni sudija 2. klase, Srbija,položio za prvu   klasu

Vahid Isanović, internacionalni sudija 2. klase, BIH

Elmir Mišić, internacionalni sudija 2. klase, BIH

Daniel Maleč, internacionalni sudija 2. klase, BIH

Goran Bonić, internacionalni sudija 2. klase, BIH

Na ovom takmičenju je oboren niz rekorda, ali ću spomenuti samo nekoliko, i to rekordi Janka Franjića (momka koji nam je osvjetlao obraz na međunarodnim takmičenjima, naš najuspješniji dizač na ovim takmičenjima) i rekordi Maka Numića, također KDT Bosna, koji je oborio rekorde Hamze Alića stare preko 16 godina,

Janko Franjić je u trzaju podigao 131 kg i oborio rekorde BIH seniorske i U23, u izbačaju 156 i također oborio sene u biatlonu iorske i U23 rekorde, te u biatlonu 287, i tu oborivši seniorske i U23 rekorde.

Mak Numić je oborio rekord Hamze Alića iz 2000-e godine, dok se još računalo na pola kg, izbacivši 128 kg.

Bravo obojici, kao i ostalim rekorderima.

Najuspješniji klub, očekivano KDT Bosna, ono što je iznenađenje i osvježenje, to je plasman KDT IsANEH-ZB na drugo mjesto. Iako sa samo 3 takmičara IsANEH-ZB je preskočio mnogo iskusnije klubove i plasirao se na drugo mjestol

Detaljne rezultate državnog prvenstva po grupama možete pronaći ovdje.

Detaljne rezultate Kantonalnog Prvenstva možete pronaći ovdje

Na Kantonalnom Prvenstu plasman klubova je slijedeći:

1 KDT Bosna

2. KDT IsANEH-ZB

3. KDT Željezničar

Sad malo detaljniji izvještaj:

Osim navedenih Maka Numića i Janka Franjića rekorde su oborili i:

Edin Kalača, Željezničar rekordi u trzaju, izbačaju i biatlonu kategorija do44  U 12

Danis Arnautović, Bosna rekordi u trzaju, izbačaju i biatlonu kategorija 50kg  U15

Hamza Mašić, IsANEH-ZB, rekordi u trzaju, izbačaju i biatlonu kategorija  56 studenti, kao i rekordi u trzaju, izbačaju i biatlonu kategorija  56 osobe sa invaliditetom

Benjamin Druškić Bosna rekordi u trzaju, izbačaju i biatlonu kategorija  77 studenti

Stefan Kulaš Bosna rekordi u trzaju, izbačaju i biatlonu kategorija  85 studenti

Ajnur Mujanović Bosna rekordi u trzaju, izbačaju i biatlonu kategorija  85 studenti

Muris Ismailović,Bosna rekordi u trzaju, izbačaju i biatlonu kategorija  94 studenti

Janko Franjić,Bosna rekordi u trzaju, izbačaju i biatlonu kategorija  94 studenti )osim navedenih seniorskih i U23 rekorda)

Muhamed Ramić Bosna, rekordi u trzaju, izbačaju i biatlonu kategorija  105 osobe sa invaliditetom

Adi Kljaho, Bosna rekordi u trzaju, izbačaju i biatlonu kategorija +105 studenti,

Hase Tursunović, Bosna, rekordi u trzaju, izbačaju i biatlonu kategorija  +105 studenti i

Nedim Mašić, IsANEH-ZB, rekordi u trzaju, izbačaju i biatlonu kategorija  +105 osobe sa invaliditetom

Također, u ženskoj konkurenciji je Nejla Kalača, KDT Željezničar u kategoriji do 30 kg oborila  rekorde u u trzaju, izbačaju i biatlonu, konkurencija U12

 

 

   

Uspjeh na River SAVA i Open Bosnia Kupu

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Ažurirano Srijeda, 19 Oktobar 2016 06:47 Autor Nedim Utorak, 18 Oktobar 2016 08:20

U Olimpijskoj dvorani Zetra, održana su 2 jaka međunarodna turnira u Dizanju Tegova. Nažalost, medijski nisu propraćeni, iako su pozivi upućeni svim bitnim medijima. Došli su Turski novinari, ali naših nije bilo.

Osim mnogobrojne publike, i ove godine su nas počastili visoki inostrani zvaničnici svojim dolaskom.

Dva velika takmičenja:

Open Bosnia International Tournament, na kalendaru IWF-a, otovren za sve države.

Pojedinačni plasman:

Žene:

1. Sumejje Kentli, Turska (inače višestruka Europska prvakinja)

2. Nastasja Štesl, Slovenija

3. Elvira Razič, TIM 1 BIH

4. Amina Mašić, tim 2, BIH

 

Muški:

 

1. Juš Rožnik NOVAK, SLO

2. Janko Franjić, BIH

3. Matej Šolinc, Slovenia

 

Ekipno

1.Turska

2. Slovenia

3. BIH 1

4. BIH 2

5. Srbija

 

Na River Sava Cupu mnogo bolji rezultati i plasmani naše reprezentacije:

U 17 žene:

Pobjednik i osvajač pehara: Amina Mašić - BIH 1

U 20 žene:

Pobjednik i osvajač pehara: Sabina Kulaglić - BIH 1

 

U 20 muški:

Pobjednik i osvajač pehara: Juš Rožnik Novak - Slovenia

(naš najbolje plasirani u ovoj konkurenciji je Nermin Zečić - srebrena medalja)

U ovoj konkurciji je za ekipu Srbije nastupio naš Hamza Mašić i pridonio osvajanju četvrtog mjesta, kao i osvajanju petog mjesta na Open Bosnia Cupu.

 

U 23 muški:

Pobjednik i osvajač pehara: Janko Franjić, BIH 1

 

Ekipno:

1. BIH 1

2. BIH 2

3. Slovenia

4. Srbija

 

Troje takmičara je nastupilo za tim BIH i na Open Bosnia i na River SAVA Cupu, to su:

Janko Franjić, Nermin Zečić i Amina Mašić

 

Detaljne rezultate možete pronaći na:

 

 

 

   

Open Bosnia i River SAVA

Pažnja, otvorite u novom prozoru. PDFIspisE-mail

Autor Nedim četvrtak, 13 Oktobar 2016 14:39

U Sarajevu, u dvorani Zetra (mala sala) uz slobodan ulaz gledaoca, će se odigrati pravi spektakl u subotu,

15.10.2016. godine.

Naime, tog dana će biti održana 2 međunarodna takmičenja, koja su na kalendaru IWF-a, naše krovne

organizacije (a veoma je mali broj takvih takmičenja u svijetu) Open Bosnia Cup i River SAVA Cup.

Oba takmičenja postaju već tradicionalna (s tim što je Open Bosnia, u stvari, nastavak tradicionalnog

memorijala koji je spušten u niži rang takmičenja).

Osim ova dva takmičenja, održat će se i prvenstvo Bosne i Hercegovine za mlađe uzrasne skupine i

veterane. Također će se održati i prvo prvenstvo Bosne i Hercegovine za studente i prvo prvenstvo Bosne i Hercegovine za osobe sa invaliditetom.

Ova prilika će biti iskorištena i za održavanje Kantonalnog Prvenstva Kantona Sarajevo za sve starosne skupine.

Na Open Bosnia Cup-u nastupit će reprezentacije Turske, Srbije, Hrvatske i Slovenije, uz dva tima Bosne i Hercegovine.

Također će dva tima Bosne i Hercegovine nastupiti i na River SAVA Cupu, uz reprezentacije, Hrvatske, Slovenije i Srbije.

U reprezentaciju BIH selektor Namik Omerović je pozvao slijedeće takmičare i takmičarke:

Za International tournament Bosnia Open, Sarajevo 15.10.2016., selektor Namik Omerović je izabrao:

A tim:

Nermin Zečić (KDT Neretva)

Janko Franjić (KDT Bosna)

Ksenija Kecman (KDT Neretva)

B tim

Benjamin Druškić (KDT Bosna)

Stefan Kulaš (KDT Bosna)

Elvira Razić (KDT Željezničar).

 

Za International SAVA River Cup, Sarajevo 15.10.2016., selektor je pozvao:

A tim:

U17: Amina Mašić (IsANEH-ZB)

U20: Sabina Kulaglić (KDT Željezničar), umjesto povrijeđene Rubine Mešović (KDT Bosna)

U20:Filip Kulaš  (KDT Bosna), Ajnur Mujanović (KDT Bosna)

U23: Janko Franjić (KDT Bosna) i Nermin Zečić (KDT Neretva)

 

B tim:

U17: Ilma Idrizović ( (KDT Neretva)

U20: Amra Kuljančić (KDT Željezničar), umjesto Sabine Kulaglić (KDT Željezničar).

U20:Mak Numić  (KDT Bosna), Rian Arnautović (KDT Bosna)

U23: Hase Tursunović (KDT Bosna) i Muris Ismailović (KDT Bosna)

Također će suditi plejada međunarodnih sudija najvišeg ranga:

Slavko Ljaljek, internacionalni sudija 1. klase, Slovenija

Milan Mihajlović, internacionalni sudija 1. klase, Srbija

Nedim Mašić, internacionalni sudija 1. klase, BIH

Enisa Mašić, internacionalni sudija 1. klase, BIH

Željko Aleksić, internacionalni sudija 2. klase, Srbija

Vahid Isanović, internacionalni sudija 2. klase, BIH

Elmir Mišić, internacionalni sudija 2. klase, BIH

Daniel Maleč, internacionalni sudija 2. klase, BIH

Goran Bonić, internacionalni sudija 2. klase, BIH

   

Stranica 4 od 28